opakowania prezentowe
14 dni na zwrot

Jak dbać o biżuterię?

Naszyjniki, kolczyki, pierścionki i bransoletki stanowią urozmaicenie kobiecych stylizacji o różnorodnym charakterze. Producenci oraz dystrybutorzy biżuterii starają się więc wprowadzać na rynek zdobienia wzbogacone różnorodnymi motywami dostosowanymi do zapotrzebowania klientek. Warto wiedzieć, w jaki sposób dbać o swoje ulubione dodatki.

Przechowywanie pozłacanej biżuterii

W przypadku naszyjników, kolczyków i pierścionków poddanych procesom elektrolitycznym lub chemicznym należy pamiętać, by unikać bezpośredniego kontaktu zdobień z promieniami słonecznymi. Bardzo ważne jest, aby ściągać dodatki przed kąpielą i prysznicem. Biżuteria zabezpieczona jest po złoceniu elektroforezą, którą może zejść w kontakcie z wodą. Tak samo będzie się dziać w przypadku bezpośredniego psikania perfumami na biżuterię. Najlepiej tego unikać bądź popryskać się perfumą przez nałożeniem biżuterii. Biżuteria nie powinna również znajdować się w pomieszczeniach, w których panuje duże stężenie wilgoci. Na powierzchni pozłacanych elementów narażonych na kontakt z innymi zdobieniami mogą powstać nieestetyczne rysy. Biżuterię warto więc przechowywać w oddzielnych opakowaniach lub woreczkach strunowych, zabezpieczających przed niekorzystnym wpływem powietrza. Zdobienia należy ściągać przed kąpielą i prysznicem. Świetne zabezpieczenie biżuterii stanowi jedwab lub delikatna bibułka. Tak owinięty element można włożyć do pudełka, nie narażając przedmiotu na starcie warstwy złota.

Czyszczenie biżuterii domowymi sposobami

Chcąc usunąć zabrudzenie ze swoich ulubionych dodatków, można wykorzystać proste i sprawdzone metody, bazujące na bezpiecznych środkach. Świetne rozwiązanie stanowi zastosowanie ciepłego roztworu wzbogaconego płatkami mydlanymi oraz oczyszczoną sodą. W mieszance można zanurzyć pozłacaną biżuterię, zakręcić wieczko, potrząsnąć naczynie, a następnie wypłukać element pod bieżącą wodą. Alternatywne rozwiązanie stanowi zamoczenie zdobienia w denaturowanym spirytusie i wypolerowanie przedmiotu delikatną ściereczką. W przypadku uciążliwych plam lub przebarwień można wykorzystać szmatkę nasączoną roztworem z soli kuchennej i cytrynowego soku.

Odpowiednie noszenie biżuterii

Warto pamiętać, że pozłacane elementy źle reagują z perfumami. Alkohol może bowiem powodować uszkodzenia wierzchniej warstwy biżuterii. Ozdób nie należy narażać na kontakt z kosmetykami. Balsamy, kremy lub mgiełki często doprowadzają do mało estetycznych przebarwień. Biżuteria pozłacana nie powinna mieć ponadto kontaktu z wilgocią i detergentami. Chcąc zachować odpowiedni wygląd ozdób, należy więc ściągać je przed kąpielą i domowymi porządkami.

Biżuteria z kryształkami Swarovskiego

W przypadku elementów wzbogaconych subtelnymi i eleganckimi dodatkami warto pamiętać o stosowaniu specjalnych preparatów oraz delikatnych materiałów. Biżuterii nie należy również narażać na kontakt z wilgocią, a także różnorodnymi kosmetykami. Zaleca się zakładanie ozdób po wchłonięciu wszystkich środków pielęgnacyjnych, perfum itd. Biżuterię z kryształkami Swarovskiego należy przechowywać w woreczkach lub szkatułkach. Rozwiązanie to zapewnia ochronę dodatków przed uszkodzeniami mechanicznymi, oddziaływaniem wilgoci oraz osadzaniem się drobinek pyłu. Biżuterię można również regularnie polerować, by usunąć z jej powierzchni ewentualne plamy.

Zdobienia MAQTT stanowią świetne urozmaicenie kobiecych stylizacji. Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, właściwym przechowywaniu i prawidłowym noszeniu dodatków, by zachować niebywałą estetykę elementów.

Dodaj komentarz

X

-10%

Zapisz się do newslettera

i odbierz rabat na zakupy

Opcja 1